22.05.2020.

OBAVIJEST ZA MATURANTE

18.05.2020.

Drage maturantice, dragi  maturanti,

na linku Ucenici koji su oslobodjeni polaganja maturskog ispita su imena i prezimena učenica/učenika koje/i su oslobođene/i polaganja mature budući da su sve četiri godine postizale/i odličan uspjeh i imale/i primjerno vladanje. Čestitamo.

Na linku Ucenici koji polazu maturski ispit se nalaze imena i prezimena učenica/učenika koje/i polažu maturu u junskom ispitnom roku. Ove/i učenice/i dužne/i su da izvrše prijavu polaganja maturskog ispita na način objašnjen na linku O B A V I J E S T - prijava mature (1).

Svim učenicama i učenicima čestitamo na uspješno završenom četvrtom razredu gimnazije.

OBAVIJEST ZA MATURANTE

14.05.2020.

Dragi maturanti!

Danas, 14.5.2020. se završava nastava za sve učenike četvrtih razreda. Pamtićemo vas, između ostaloga, i kao generaciju koja je svoje srednjoškolsko obrazovanje privela kraju na "online način". Posebno čestitamo učenicama i učenicima koji su tokom sve četiri godine školovanja postigli odličan uspjeh i primjerno vladanje i koji su oslobođeni polaganja maturskog ispita. Svi oni pred kojima je polaganje maturskog ispita  biti će obaviješteni o načinu elektronskog prijavljivanja mature. Želimo vam puno uspjeha u daljnjem školovanju.

POSTANI I TI DIO USPJEŠNE PRIČE!

21.04.2020.

Svake godine u okviru projekta "Jedan dan gimnazijalac" učenici devetih razreda osnovnih škola  su nam dolazili u posjetu. Ove godine nismo u mogućnosti da ih ugostimo, ali ih pozivamo da pogledaju prezentaciju Prva gimnazija u Zenici i postanu dio priče koju pišemo više od 70 godina.

VAŽNE OBAVIJESTI

21.04.2020.

Dragi učenici ovim putem vas obavještavamo o sljedećem:

1. U utorak, 28.4.2020. i 5.5.2020. online nastava će se odvijati prema rasporedu od petka

2. Zadnji dan nastave za učenike završnih razreda je četvrtak, 14.5.2020.

3. Maturanti svoje radove treba da mailom pošalju mentorima najkasnije u petak, 24.4.2020. Ukoliko su u mogućnosti i ako to žele odštampan rad mogu predati u školu u petak, 24.4.2020. u periodu od 10h do 12h