Nagrađeni najbolji učenici u Federaciji BiH

07.01.2020.

Federalna ministrica obrazovanja i nauke, Elvira Dilberović, uručila je nagrade najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola. Kriterij za odabir najboljih učenika osnovnih i srednjih škola bio je uspjeh u učenju, uspjeh u vannastavnim aktivnostima, ostvareni zapaženi rezultati na federalnim, državnim i međunarodnim takmičenjima iz različitih nastavnih oblasti, zatim učešće u društveno-korisnom volonterskom radu, uspjeh u sportskim, kulturnim i drugim aktivnostima, te primjerno vladanje u školi. Nagrada je uručena i našoj Hani Muslić, učenici generacije u školskoj 2018/2019. godini. Hana, čestitamo!

JUGENDKURS IN SALEM

30.12.2019.

O  boravku naših učenika u Njemačkoj možete pročitati na linku Jugendkurs in Salem (Deutschland). Članak  su za vas napisali članovi Novinarske sekcije.

Konkurs na određeno vrijeme

24.12.2019.

Konkurs za popunu upražnjenih radnih mjesta na određeno vrijeme

PRIČA O "NOVIM" GIMNAZIJALCIMA

17.12.2019.

Članovi naše Novinarske sedmice ovaj put Vam donose članak o najmlađim gimnazijalcima tj. učenicima prvog razreda. Kako su se snašli u Prvoj gimnaziji možete pročitati na linku Prvi razred Prve gimnazije u Zenici

OBILJEŽEN DAN DRŽAVNOSTI

28.11.2019.

U petak, 22.11.2019. u holu naše škole svečano je obilježen rođendan naše drage Bosne i Hercegovine. Više o obilježavanju Dana državnosti  pročitajte na linku Dan državnosti BiH.