21.10.2019.

U sedmičnom listu "Naša riječ" objavljen je konkurs za popunu upražnjenih  radnih mjesta na određeno vrijeme. Tekst konkursa nalazi se na linku Prva gimnazija u Zenici - tekst konkursa

SPORTAKADEMIE

10.10.2019.

I ove školske godine, kao i prethodnih godina, imaćete priliku da na ovoj  stranici čitate članke koje pišu članovi Novinarske sekcije. Prvi članak "Sportakademie" za vas je napisala Lejla Heleg i možete ga pročitati na linku: SPORTAKADEMIE

JESENJI IZLET

08.10.2019.

Jesenji izlet na Smetove realizirat će se u srijedu, 9.10.2019. Odlazak na Smetove planiran je u dvije grupe. Prvu grupu čine učenici I i III razreda koji kreću ispred škole u 9h, a drugu grupu čine učenici II i IV razreda koji kreću ispred škole u 10h. Cijena prijevoza je 6,00 km.

Gimnazijalac na “krovu Europe”

13.08.2019.

Denis Bičakčić, od septembra učenik četvrtog razreda, zajedno sa svojim bratom Alenom i tatom Adnanom prošle sedmice izvršio je uspješan uspon na “krov Europe” Mont Blanc visok 4810 m. Sem alpinističkih uspjeha Denis je uspješan i kao trener u Ski klubu “Ze-2010” a i dugogodišnji je član i instruktor Saveza izviđača grada Zenice. Ponosni smo na uspjehe koje niže ovaj gimnazijalac koji je još jednom dokazao da su gimnazijalci uspješni i u učenju i u sportu.

RASPORED POLAGANJA POPRAVNIH ISPITA

08.08.2019.

Raspored polaganja popravnih ispita u augustovskom roku školske 2018/2019. godine nalazi se na linku ispod

popravni ispiti august 2019