Izlet 27.4.2018.

Više o posjeti pozorištu i predstavi Henrik V pročitajte na linku Henrik V

PROČITAJTE U E-NOVINAMA

16.04.2018.

Na linkovima ispod pročitajte nove članke naših mladih novinara

Uspješni gimnazijalci

DODATNA NASTAVA IZ ENGLESKOG JEZIKA

MI GRADIMO ZENICU

Naši prvaci

PRVI ZENIČKI NOĆNI CENER

15.04.2018.

U subotu, 14.4.2018. organizovan je “Prvi zenički noćni cener”. Drago nam je što su naši učenici  zajedno s profesorom tjelesnog vaspitanja, Softić Mirsadom, uzeli učešća u trci. Više o samoj trci, o iskustvu naših maratonaca čitaćete u e-novinama.

PROFESIONALNA ORIJENTACIJA

15.04.2018.

Pedagozi osnovnih škola odlučili su da se ove godine profesionalna orijentacija organizuje pod nazivom "Pravilno odaberi - upoznaj srednju školu".   Mi smo već posjetili OŠ “Skender Kulenović” i OŠ “ Meša Selimović”. Zajedno s pedagogicom Edinom Kos-Burić i pomoćnicom direktora Melisom Begović osnovne škole su posjetili i bivši učenici tih škola. Bilo je to ugodno druženje. I ovom prilikom pozivamo sve zainteresirane učenike devetih razreda dodju u Prvu gimnaziju u Zenici i budu gimnazijalci na jedan dan.