Uspjesi našeg Amara

10.05.2016.

Amar Borić, učenik  II5, trenira plivanje već 12 godina. Prošle godine osvojio je 16 medalja, a početkom ove još 7 novih. Amar je vicešampion BiH u juniorima. Ispunio je normu za Balkansko prvenstvo, dobio nagradu za najveću mladu nadu grada Zenice, nagradu za drugog najboljeg juniora ZDK-a, kao i nagradu za doprinos u sportu. Amar svakodnevno trenira po dva do tri sata, a u posljednje vrijeme trenira u Sarajevu jer je jedini bazen u Zenici zatvoren. Ni ovo ga nije pokolebalo i nadamo se  da ovo neće utjecati na održavanje njegove forme. Amar je svjestan da bez rada i truda nema uspjeha i to ga najviše motiviše. Želimo mu još puno osvojenih medalja i ponosni smo što je gimnazijalac.