DAN SPORTA

31.05.2023.

U skladu s Odlukom MONKS-a Dan sporta  se obilježava svake posljednje srijede u mjesecu maju.  Danas su se učenici i profesori Prve gimnazije u Zenici družili u sali za tjelesni odgoj i zajedno odigrali odbojkašku utakmicu.

II MJESTO NA FEDERALNOM TAKMIČENJU

31.05.2023.

Ženska košarkaška ekipa naše škole zauzela je 2. mjesto na Federalnom takmičenju u Mostaru. Čestitamo djevojkamai i profesorima Softić Mirsadu i Šišić Nedimu.

POSJETA ZENI-LIJEKU

26.05.2023.

Učenice zdravstvenog izbornog područja posjetile su apoteku Zeni-lijek u Travničkoj. Mr.ph Snježana Jonjić, stručni savjetnik i menadžer za farmaceutske poslove, našim učenicama  je pokazala prostorije koje se nalaze u sastavu apoteke, galenski laboratorij i objasnila način na koji se izdaju lijekovi. Zahvaljujemo menadžmentu Zeni-lijeka na saradnji i prigodnim poklonima kojim su obradovali naše učenice.

DAN OTVORENIH VRATA

25.05.2023.

U četvrtak, 25.5.2023. je Dan otvorenih vrata u našoj školi. Pozivamo sve učenike završnih razreda osnovnih škola, njihove roditelje i nastavnike da nas posjete. Dođite u periodu od 11h do 13h, upoznajte nas pa onda sudite o nama!

UČENICI PRVE GIMNAZIJE NA PREDAVANJU O MELANOMU

23.05.2023.

U ponedjeljak, 22.5.2023. studenti Medicinskog fakulteta u Zenici su organizirali predavanje o melanomu. Posebno smo ponosni što je među organizatorima veliki broj naših bivših učenika. Predavači su bili bivša gimnazijalka, prof. dr.sc. Irdina Drljević, dermatoonkolog i prof. dr.sc. Ibrahim Šišić, onkolog. Svoja iskustva podijelio je s prisutnima i predsjednik Udruženja oboljelih od melanoma. Učenici prirodnog i zdravstvenog izbornog područja prisustvovali su ovom zanimljivom i korisnom predavanju.