Prva gimnazija u Zenici ima najbolju predstavu

26.04.2018.

"Dok nas smrt ne rastavi" naziv je predstave Dramske sekcije naše škole, rađene po tekstu Nine Horvat u režiji Ahmeda Jašarevića, učenika IV2.  Predstava je osvojila prvo mjesto za najbolju predstavu u cjelini u kategoriji škola na 16. festivalu srednjoškolskog dramskog stvaralaštva održanom od 16. do 22. aprilu u Konjicu. Pored ove, osvojene su i: Nagrada za izbor muzike u kategoriji škola Dini Salkoviću, Nagrada za izbor muzike u kategoriji škola Ahmedu Jašareviću, Specijalna nagrada za dosljedno usklađeno provođenje redateljskog koncepta glumačkom ansamblu predstave, Nagrada za režiju u kategoriji škola. Na festivalu se takmičilo više od 25 predstava u kategorijama pozorišta i srednjih škola. Voditelji dramske sekcije su profesorice Razija Rebihić i Aida Bajraktarević. Čestitamo!