NOVI ČLANCI U E-NOVINAMA

30.04.2019.

Više o našim informatičarima, novim učenicima, takmičenju Spelling bee i obilježavanju Dana planete Zemlje pročitajte na linkovima:

Informatičari Prve gimnazije u Zenici

NOVI UČENICI PRVE GIMNAZIJE

Spelling bee

Dan planete Zemlje_

NOVI ČLANCI U E-NOVINAMA

23.04.2019.

O novom izbornom području i Maji u svijetu robotike čitajte na linkovima:

Novo izborno područje

Svijet robotike u Prvoj gimnaziji

Premijera mjuzikla “Hanka”

12.04.2019.

U petak, 12.4.2019. premijerno je izveden mjuzikl “Hanka” Omladinskog hora Zenica. S ponosom ističemo da većinu članova ovog hora čine bivši i sadašnji učenici naše škole. Maestru Karlović Milenku i svim učesnicima čestitamo na izvanrednoj izvedbi.

DAN ŠALE

04.04.2019.

Sve što do sada niste znali o  Danu šale možete saznati na linku Dan šale

Poduzetništvo i javni nastupi

29.03.2019.

U petak, 29.3.2019. u organizaciji Predstavništva Fondacije Konrad Adenauer u BiH na Ekonomskom fakultetu u Zenici održana je radionica “Poduzetništvo i javni nastupi”. Ovoj veoma zanimljivoj i korisnoj radionici prisustvovali su maturanti zeničkih srednjih škola i    studenti Ekonomskog fakulteta u Zenici. Nakon radionice maturantima su se obratili profesori Ekonomskog fakulteta i predstavili im uvjete studiranja na ovom zeničkom fakultetu.