KANTONALNO DEBATNO TAKMIČENJE

07.04.2018.

U subotu, 7.4.2018. na Pravnom fakultetu održano je Kantonalno debatno takmičenje učenika srednjih škola. Našu ekipu činile su Omerdic Berina IV6, Muslic Hana III3 i Topalović Fatima IV4. Ove tri mlade djevojke, koje je pripremala profesorica Delić Jasmina, osvojile su prvo mjesto. Čestitamo!

PROJEKT GRAĐANIN

22.03.2018.

Dana 19.03. 2018. godine, u prostorijama Prve gimazije u Zenici, održano je školsko takmičenje iz predmeta Demokratija i ljudska prava na nivou trećih razreda. Svaki razred je predstavljalo po osam učenika, koje je ocjenjivala komisija u čijem sastavu su bile
profesorice Ismira Žilić i Ćazima Čaušević te profesor Vehid Smriko.
Pobjedu su odnijeli učenici III 1 sa temom „Bez brige, glasaj za e-knjige“.

Više o njihovom radu, aktivnostima i samoj pobjedi pročitajte na linku ispod:

PROJEKT GRAĐANIN III1

KREATIVCI U GRADSKOJ ARENI

22.03.2018.

Kao što smo Vam obećali, više o Danu šarenih čarapa možete pročitati na linku ispod

ŠARENE ČARAPE

DAN ŠARENIH ČARAPA

21.03.2018.

Danas su naši učenici podržali akciju “Kreativaca” i prisustvovali obilježavanju Svjetskog dana osoba s Down sindromom. 1589 osoba je bilo u gradskoj areni “Husein Smajlović” i svi su nosili šarene čarape čime je oboren rekord u broju osoba u šarenim čarapama. Iz gradske arene poslana je poruka da je “različito” društvo bogatije i ljepše. Više o samoj manifestaciji čitat    ćete  u e-novinama.

SVJETSKI DAN POEZIJE

21.03.2018.

Poznati francuski pjesnik, Jacques Prévert, poeziju je opisao rekavši:  Poezija je ono što se sanja, ono što se zamišlja, ono što se želi, i ono što se često dogodi. Poezija, to je stvarnije i korisnije ime života....

Više na  Svjetski dan poezije