NOVI ČLANCI U E-NOVINAMA

14.03.2019.

O Danu maternjeg jezika, našem matematičaru Kohnić Edinu, debati organiziranoj u našoj školi te uspjesima naših šahista više na linkovima:

Dan maternjeg jezika

Edin Kohnić

Debata

Šahovsko takmičenje

MAJA HADŽISELIMOVIĆ U SVIJETU ROBOTIKE

09.03.2019.

U petak, 8.3.2019. u 16h u okviru programa profesionalne orijentacije tj. projekta “Susreti sa stručnjacima” Maja Hadžiselimović, bivša učenica naše škole, održala je predavanje za učenike završnih razreda. U prepunoj učionici maturanti su imali priliku da saznaju o Majinom školovanju i profesionalnom razvoju kao i značaju školovanja u Prvoj gimnaziji. Više o ovom predavanju, Maji i robotici imat ćete priliku pročitati u e-novinama.

SRETAN DAN NEZAVISNOSTI

28.02.2019.

Danas je u holu naše  škole prigodnim programom obilježen Dan nezavisnosti. Više o samom programu, učesnicima i ovom datumu značajnom za našu dragu BiH čitat ćete u narednom članku naših novinara koji su i ovom prilikom bili na licu mjesta.

Petak, 1.3.2019. je neradni dan.

PRAVILNIK O KUĆNOM REDU

07.02.2019.

Više o  Pravilniku o kućnom redu i estetici odijevanja pročitajte u članku kojeg su za vas napisali članovi Novinarske sekcije  Pravilnik o kućnom redu i estetika odijevanja